Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

HASIČI HODSLAVICE

Aktuality

10.12.2017 -  v 19:40 byla naše jednotka povolána - v souvislosti s extrémně silným větrem, do Bludovic na odstranění stromu.
30.11.2017 -  ve 21:21 byla naše jednotka povolána k polámaným větvím nad železniční tratí poblíž vlakového přejezdu (Hostašovice - směr Valašské Meziříčí). Průzkumem byly nalezeny dva spadlé stromy, které jsme spolu s profesionální jednotkou z Nového Jičína odstranili. Místo zásahu pak bylo předáno HZS SŽDC.
21.11.2017 - v 16:07 byl naší jednotce ohlášen požár odpadu poblíž vodní nádrže Kacabaja, v katastru obce Hostašovice. Průzkumem nebyl žádný požár zjištěn, událost byla překlasifikována na planý poplach.
11.11.2017 - v 15:42 byl naší jednotce vyhlášen poplach, k nahlášenému požáru uskladněného dřeva ve sklepě rodinného domu. Na místě byly jednotky: HZS Nový Jičín, JSDH Hodslavice, JSDH Mořkov a JSDH Straník.
7.11.2017 - v 7:30 byl naší jednotce vyhlášen poplach dopravních prostředků v Mořkově - měla hořet pneumatika na vleku nákladního automobilu. Na místě již zasahovala profesionální jednotka z Nového Jičína, JSDH Mořkov a naše jednotka byla ponechány na místě jako záloha.
6.9.2017 -  jednotka byla povolána k nahlášenému požáru průmyslových objektů, skladů do Nového Jičína. Po příjezdu na místo a provedení průzkumu, byla událost překlasifikována na planý poplach.
5.8.2017 -  jsme zasahovali u nahlášeného požáru autobusu v obci Hostašovice, na autobusové zastávce u vlakového nádraží. Po dojezdu na místo události se zde již nacházely profesionální jednotky z Valašského Meziříčí a z Nového Jičína. Průzkumem bylo zjištěno, že se nejedná o požár, událost byla překlasifikována jako únik nebezpečných látek.
29.7.2017 -  v 4:15 ráno naše jednotka zasahovala, spolu s HZS Nový Jičín a JSDH Mořkov, u nahlášeného požáru nízké budovy v obci Hostašovice.
28.4.2017 - od dnešního rána eviduje naše jednotka již 3 výjezdy. První událost nám onámilo IBC přibližně o čtvrt na osm ráno a vyjížděli jsme do Bludovic, kde se valila voda přes cyklostezku, vlivem ucpání mostku. Mostek a přilehlé stavidlo jsme pročistili pomocí trhacího háku. Po tomto zásahu jsme vyjeli, na žádost IBC, k monitoringu toku Zrzávky.
V 8:29 nás IBC povolalo k odstranění stromu do Hostašovic....
22.4.2017 - krátce po 1 hodině ranní, nás IBC povolalo k požáru kotle ve sklepě RD v naší obci. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár komínového tělesa. Na místě jsme zasahovali spolu s profesionální jednotkou z Nového Jičína, povolán musel být i automobilový žebřík. Před 3 hodinou jsme se vrátili zpět na zbrojnici.
2.4.2017 v 13hodin a 38minut nám byl vyhlášen požár trávy v obci Hostašovice. Na místě, spolu s naši jednotkou, zasahavala také profesionální jednotka z Nového Jičína se dvěmi auty a dobrovolná jednotka z Mořkova. Průzkumem bylo zjištěno, že hoří v nedalekém lese. Po více než dvouhodinovém hašení jsme se vrátili zpět na základnu.
1.4.2017 evidujeme opět hned dvě události v jeden den.
První zásah nám IBC ohlásilo dne 1.4.2017 v 16hodin a 10minut. Jednalo se o spadlý strom v Bludovicích, který zneprůjezdnil hlavní cestu. Strom pořezala profesionální jednotka z Nového Jičína, my jsme pomohli s jeho odstraněním a úklidem komunikace.
Ten den evidujeme ještě jednu událost a sice hlášený požár v Mořkově, na který jsme také vyjeli. Požár nám byl ohlášen ve 23:10, na hasičskou zbrojnici jsme se vrátili ve 23:55.
4.3.2017 evidujeme hned dvě události.
První událost nám byla ohlášena krátce před čtvrt na čtyři odpoledne a jednalo se o požár travního porostu poblíž VOP Bludovice. Spolu s námi zde zasahovala i profesionální jednotka z Nového Jičína.
Druhou událost nám IBC vyhlásilo ve 23hodin a jednalo se o požár travního porostu v naší obci, na který nás cestou k zásahu upozornily a navedly místní děti. Požár jsme uhasili vysokotlakým proudem, po chvíli dojela i profesionální jednotka z Nového Jičína.
28.2.2017 - IBC povolalo naši jednotku na požár výškové budovy do místní části Nového Jičína - do Loučky
20.2.2017 - v jeden den evidujeme dva zásahy v naší obci - tentokrát se jednalo o technickou pomoc
20.2.2017 - jednotka byla povolána na požár komínového tělesa v naší obci, spolu s námi zasahovala také profesionálni jednotka z Nového Jičína
12.1.2017 - jednotka se zúčastnila, spolu s jednotkami SDH Starý Jičín a HZS Nový Jičín taktického cvičení, které simulovalo požár ve 3.nadzemním podlaží dětského oddělení v nemocnici
8.1.2017 - v důsledku dvou mimořádných událostí byla naše jednotka povolána, aby byla v pohotovosti na naší zbrojnici.
7.1.2017 - jednotka byla povolána k nahlášenému požáru komínu v naší obci. Průzkumem se žádný požár nepotvrdil a proto byla událost překlasifikována jako planý poplach